KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15232014
*
nr 1523 2014
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Skanstull. Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 18:01:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 10:31:49
1
350 kr
16/2 22:22:46
2
350 kr
16/2 22:22:46
1
350 kr (Budbetjänt)
16/2 22:22:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skanstull svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Lasse Algemo
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1523 2014
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Skanstull. Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 10:31:49 | 1 | 350 kr |
16/2 22:22:46 | 2 | 350 kr |
16/2 22:22:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/2 22:22:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skanstull svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49